Будівельні ліси своїми руками
Чим схожий процес ремонту чи нового будівництва невеликого будинку та висотних будівель? В обох випадках обов’язкове встановлення будівельних лісів. У кожному випадку використання допоміжних конструкцій змінюватиметься обсяг робіт і складність монтажу риштовання. Переважно будівельні риштовки використовуються в оздоблювальних процесах. Система, що складається зі стандартного набору ланок, при цьому об’єднана в каркасну конструкцію та несе функцію організації робочого місця, а також дає можливість перебувати на ній працівникам, визначається як риштування. На настилах окрім людей розташовується інструмент та необхідні матеріали для здійснення певного виду оздоблювальних робіт.
Види будівельних риштувань
Частини для збирання лісів можуть бути виготовлені з різноманітних матеріалів. Вони можуть бути виконані як із сталі, так і з дерева. Якщо у наявності немає повноцінних лісів, можливе використання приставних сходів. Такий варіант допустимий лише за гострої необхідності здачі робіт. Варто враховувати той факт, що таке вирішення питання буде як мінімум небезпечним та обмеженим в експлуатації. Сталеві елементи набагато переважають за міцністю, надійністю та довговічністю дерев’яні дошки та колоди. Ще одна перевага сталевих складових – це вага. Цей показник мінімізовано порівняно з деревом.
За конструктивним рішенням виділяють:
- Хомутові ліси відносять до категорії професійних споруд. З їх допомогою можна виконувати завдання на будинках з нестандартною конфігурацією. Саме тому при монтажі повинні бути суворо дотримані всі характеристики і розміри, спираючись на конкретний проект. Чітко витримуються розміри робочої зони, крок стійок та висота між ярусами.
- Рамні ліси. В основі таких риштовань закладений рамний елемент, до якого за допомогою вузлових з’єднань кріпляться інші складові каркасу: горизонталі та діагоналі. Цей тип допоміжних споруд відрізняється вигідною вартістю та легкістю пристрою. Широко поширені при виконанні оштукатурювання та фарбування будівель.
- Клинові риштовки збираються за допомогою клинових сполук елементів. Відрізняються дуже високою міцністю та надійністю, а також швидкістю збирання та розбирання. Клиновий тип здатний без втрат витримувати значні навантаження.
- Штирьові ліси отримали свою назву за рахунок способу зв’язку складових. Складання проводиться з використанням штирів. Такі ліси рекомендуються тоді, коли належить розташовувати на них важкі вузли та матеріали. Перевага полягає у простоті та високій швидкості зведення та демонтажу таких лісів .
Процес самостійного устрою деяких допоміжних конструктивних вузлів не забирає багато часу та трудових витрат. Він не відрізняється складністю та необхідністю наявності додаткових навичок. Монтаж будівельних риштувань можна зробити своїми руками. Однак, варто відповідально підходити до вибору типу таких конструкцій. Оптимальним варіантом буде зведення дерев’яних споруд, за рахунок простоти їх влаштування. Крім того, за потреби виконання нескладних разових оздоблювальних робіт така модифікація найбільш економічна і доступна у звичайному житті. У ході реалізації робіт не потрібне надміцне загальнобудівельне обладнання, оскільки вони не пов’язані з високими навантаженнями. Сталеві підмості обійдуться дорожче, проблематичним буде досягнення надійності.
Якщо потрібні будівельні ліси, у Києві пропонується широкий вибір обладнання, яке підійде для тривалої експлуатації. У нас ви можете взяти будівельні ліси в оренду. До конструкцій обов’язково додаються інструкція, сертифікат відповідності та всі необхідні супутні деталі.